Bine ai venit pe SoftDesign ! Pentru o mai buna navigare folositi Mozilla Firefox !

Tema creeata de Mr.Ben - Versiune forum: phpbb2 - Toate drepturile rezervate! - © 2011 SoftDesign

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Panoul utilizatorului
Navigare rapida
Impartiti
Ultimele subiecte
» Intrebare Culori
Vin Sept 09, 2011 12:52 pm Scris de Emanuel

» Ne-am mutat
Mar Sept 06, 2011 12:13 pm Scris de MrBeny

» Ne-am mutat
Mar Sept 06, 2011 12:13 pm Scris de MrBeny

» Ne-am mutat
Mar Sept 06, 2011 12:12 pm Scris de MrBeny

» Ne-am mutat
Mar Sept 06, 2011 12:12 pm Scris de MrBeny

» Ne-am mutat
Mar Sept 06, 2011 12:11 pm Scris de MrBeny

» Ne-am mutat
Mar Sept 06, 2011 12:09 pm Scris de MrBeny

» Ne-am mutat
Mar Sept 06, 2011 12:08 pm Scris de MrBeny

» Ne-am mutat
Mar Sept 06, 2011 12:06 pm Scris de MrBeny

» Ne-am mutat
Mar Sept 06, 2011 12:04 pm Scris de MrBeny

Top postatori
Mr.Ben

fraNNNta

Mr.Kazz

Coloratu;x

Venom

Mark

Kira

cornelnicolae

Mr.Gabi

alexnica

Cei mai activi postatori ai saptamanii

• Alegeti un titlu cat mai explicit care reflecta problema voastra, daca titlul nu este relevant, nu vi se va raspunde pana nu-l editati.
• Incercati sa nu folositi limbaj de messenger/chat si ma refer la cuvintele prescurtate sau litere adaugate care nici macar nu-si au rost, cum ar fi: scz, pt, bv, brb, wtf, gg, gj, nb, wb, dnd, etc. Prin urmare astfel de limbaj nu este permis.
• Daca aveti o problema cu forumul dumneavoastra .pune-ti in fata titlului versiunea forumului(de exemplu [phpbb2] .[phpbb3] .[punBB] sau [invision] )

Creaza un efect deosebit imagini tale!  :: Forum :: Coş de Gunoi

Rang:Membru
Data de inscriere : 15/08/2011
Localizare : Prahova

Vezi profilul utilizatorului
Spatiu Publicitar
Scris de durachell - Lun Aug 15, 2011 4:18 am
Filtrul Instagram al meu preferat din toate timpurile este Nashville, iar în acest tutorial rapid îți voi arâta cum să obți acelaș efect la o imagine a ta. Este un efect foarte simplu și foarte ușor de realizat în Photoshop.

Imaginea finală

Pasul 1

Deschide imaginea ta în Photoshop și apasă dublu clic pe layer-ul Background pentru al transforma într-un layer și numește-l Nashville.

Pentru acest tutorial, am folosit imaginea lui Patrick Smith din Patrick Smith Photography. Poți să găsești mai multe lucrări ale lui pe pagina lui de Flickr.

Pasul 2

Crează un layer nou și umple-l cu o culoare (Rosu: 247 , Verde: 217 , Albastru : 173) și lasă opacitatea la 100% și schimbă Blend Mode pe Multiply.

Pasul 3

Apasă clic pe layer-ul Nashville și du-te la Image > Adjustments > Curves. Prima dată du-te la canalul Green și schimbă Output la 37 și după du-te la canalul Blue și schimbă Output la 133.

Pasul 4

După aceea du-te la Image > Adjustments > Levels, schimbă Gamma (mijloc) la 1.36 și Input la 236.

Pasul 5

Acuma hai să ne jucăm cu contrastul ducându-te la Image > Adjustments > Brightness / Contrast. Setează Brightness la 6 și Contrast la 51. Nu uita să debifezi Use Legacy dacă este bifat.

Pasul 6

Adaugă-i un nou Curves imagini ducându-te la Image > Adjustments > Curves. Dar de această dată du-te la canalul Green și setează Input la 13 și după la canalul Blue și setează Input la 88.

Pasul 7

Pentru ai da mai multă adâncime, du-te la Image > Adjustments > Brightness / Contrast. Introdu la Brightness, -6, iar la Constrat, 33.

Pasul 8

Adaugă-i ultimul Curves ducându-te la Image > Adjustments > Curves. Du-te la canalul Red și setează Output la 4 și după la canalul Blue setează Output la 44. În final îmbină toate layerele vizibile.

Ultimele cuvinte

Asta-i tot. În așa fel creezi filtrul Nashville din Instagram în Photoshop. În acest punct, restul depinde de creativitatea ta de a experimenta concepte diferite pentru a termina imaginea.

Poți de asemenea să folosești aceleași tehnici pentru imaginea ta și de asemenea să creezi o acțiune în Photoshop. Prin crearea acțiuni, va trebui să te joci cu acțiunea în loc să refaci toți pași !

Rang:Moderator
Varsta : 26
Localizare : Topoloveni

Spatiu Publicitar
Scris de cornelnicolae - Lun Aug 15, 2011 4:36 am
Foarte bun tutorial,este facut de tine?

Rang: Administrator
Data de inscriere : 14/08/2011

Spatiu Publicitar
Scris de Mark - Lun Aug 15, 2011 5:43 am
Nu cred că este făcut de el, l-am mai întalnit şi pe alt site de tutoriale photoshop.

Rang:Membru
Localizare : Prahova

Spatiu Publicitar
Scris de durachell - Lun Aug 15, 2011 6:17 am
Autor Sp1ke!

Rang: Administrator
Data de inscriere : 17/06/2011
Varsta : 21
Localizare : Braila

Spatiu Publicitar
Scris de Mr.Ben - Lun Aug 15, 2011 6:34 am
Topic inchis si trimis in cos. Acceptam doar tutoriale originale si creeate de userii acestui forum. Mai treci pe la regulament

Regulament | Tutoriale Premium | Nu ofer suport prin M.P.

Continut sponsorizat
Rang:

Spatiu Publicitar
Scris de Continut sponsorizat -

• Subiectele active ale zilei | Top 20 al postatorilor zilei | Top 20 al postatorilor din forum •
• Creeaza un forum gratuit | © phpBB | Forum de suport | Semnaleaza un abuz | Contact | Echipa de administrare a forumului | Parteneri | Regulament General •
creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog